CSM Slatina s-a calificat în turul 4 al Cupei României, după ce s-a impus, cu 3-0, în Teleorman, în faţa formaţiei de Liga 3 CSM Alexandria. Golurile oltenilor au fost marcate de Marian Vlada (’18, ’55) şi Abel Stan (’88).

CSM Alexandria: Fl. Olteanu – Ct. Desculţu, Matei, Rz. Olteanu, Chiriac, Manole, Ov. Gheorghe, Cr. Desculţu, Lupoaica, Iakabfi, Dragomir. Rezerve: Apostol – Julea, M. Ioana, Mohora. Antrenor: Laurenţiu Diniţă.

CSM Slatina: S. Velcu – C-tin. Radu, Motroc, Cr. Preda, Pisăru, Ct. Grigore, Necşulescu, Ceapă, B. Enache, Demici, Vlada. Rezerve: Preduţ – Bodri, M. Manea, Deta, Ov. Popescu, S. Abel, Dav. Oprescu, D. Toma, Rogoveanu. Antrenor: Mihai Ianovschi.

”Echipa noastră se califică în turul IV al Cupei României, după victoria cu 3-0 obţinută pe terenul celor de la CSM Alexandria. Partida a reprezentat o bună oportunitate pentru ca unii dintre cei mai tineri jucători să evolueze. De asemenea, trei dintre juniorii clubului au debutat astăzi pentru echipa mare. Este vorba despre Alin Pisăru (2002), Beniamin Enache (2002) şi Abel Stan (2003). Între buturi s-a aflat tânărul portar Simion Velcu, format în cadrul centrului de juniori, de asemenea debutant la acest nivel.” au declarat reprezentanții clubului CSM Slatina.

Rezultate Cupa României – turul 3:

Marţi, 6 octombrie:
Gloria Cermei – Şoimii Lipova 0-3
Ghiroda şi Giarmata Vii – CSC Dumbrăvița 4-2
AFC Unirea 1924 – Viitorul Şelimbăr 0-2
CSM Alexandria – CSM Slatina 0-3
SC Popeşti-Leordeni – Progresul Spartac 0-1
Odorheiu Secuiesc – Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1

Articolul Cupa României: CSM Slatina, victorie clară în fața formației CSM Alexandria apare prima dată în Gazeta Oltului.